Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
sadem
Hizmetler
Çelik Konstrüksiyon İşleri
NEDEN ÇELİK ?
1- Ahşap ve betona nazaran daha izotropik ve mukavemeti yüksek bir malzemedir.
2- Elastisite modülü ahşapta 100.000, betonarmede 210.000 çelikte ise 2.100.000 dür. Yani ahşabın 21 katı, betonarmenin 10 katıdır. Bu yüzden daha az sehim yapar ve daha az malzeme sarfı gerektirir.
3- İnşaat aşamasında taşıyıcı elemanların mukavemet işini şansa bırakmaz.
Yani mukavemeti; beton santralindekilerin, mikser şoförünün, kalıpçının, demir bağlama işçisi ve taşeronunun, beton aplikasyon işçisinin, beton kür işçisinin ve nihayetinde müteahhidin insiyatifine bırakmaz.
4- Daha hafif malzemelerle çok daha büyük açıklıklar geçilebilir.
Şunu hatırlamakta fayda var ; açıklık geçen yapı elemanlarının çoğunda momente bağlı çekme ve bükülme yükleri çelik malzemeyle karşılanır.
5- Çok değişik şekillerdeki mimari geometrilere istenen mukavemet ve estetiği koruyarak mükemmel cevap verebilir.
6- İmalat aşamasının çoğu atölyede halledildiğinden şantiyede çalışma sürelerini dolayısıyla harcanan enerji ve zamandan tasarruf sağlar.
 
tümü »
 
Alüminyum ve Cephe Giydirme İşleri
NEDEN CEPHE KAPLAMA?
• Günümüz teknolojisini ve çağdaş mimarlığı buluşturarak hayal gücünüzü sınırsız kılar
• Kurumsal vizyon, prestije önem vererek yatırım yapmayı planlayan firmalar için eşsiz çözümler sunar
• Dış cephe kaplama sadece estetik görünümle sınırlı kalmaz.ekonomik Faktörlerde göz önünde bulundurulduğunda uzun vadede ısıtma soğutma gibi (ısı yalıtım) giderlerini azaltır ekonomik alanda tasarruf sağlar
• Mimari cephe sistemleri ayrıcalıkla çözümler sunar ışık yapı içine istenildiği kadar girebilir ferah ve sağlıklı mekanlar oluşturur.
• Montajı kolaydır her binaya uygulanabilir çok eski binaları bile cephe sistemleri ile çözülerek tanınmaz şekilde değişir
• Mühendisiler içinde çözümler üretir sistemden bağımsız çalıştığından dolayı rijitliği bozulmaz
• Dış cephede yer alan duvar, kolon, kiriş ve perde duvar yüzeylerinin tamamı yalıtılmış olur. Isı köprüleri büyük oranda ortadan kalkacağından ısı kayıpları da minimuma iner.
• Yapıların dış kabuğu, olumsuz atmosferik koşullara karşı korunmuş olur. Aşırı ısınma ve soğumaya, şiddetli yağış ya da dona maruz kalmaz. Onarım masrafları en aza iner. Binaların ömrü uzar.
• Yapı kabuğunu oluşturan duvar ve taşıyıcı sistemler üzerinde ısı enerjisi muhafaza edileceğinden, ısıtma sistemleri kapandığında bile iç ortam sıcaklığı da uzun süre korunur. Binaların içinde uzun süreli ısı konforu sağlanmış olur
 
tümü »
 
 
Akaryakıt Tesisat İşleri (Plastik veya Galvaniz)
Yapmış olduğumuz akaryakıt tesisatları tamamen TSE’ye uygundur. Tesisatlarda OPET, Shell, BP, Po, Alpet, Lukoil, Gulf, Turkuaz gibi firmaların teknik şartnamelerinde bulunan tüm kriterlere uymaktayız.
 
tümü »
 
Kompanze Pano ve Elektrik İşleri
Akaryakıt istasyonlarında Kompanze Pano, Dalgıç Besleme Hattı, Dispanser Besleme Hattı, Totem, Fiyat ve Giriş-Çıkış Panoları Hattı, Çevre Aydınlatma ve hava su saati hattı 63" lük kangal boru içine çekilir.
 
tümü »
 
 
Bina Tonosu ve Yıkama Tonosu İşleri
İdari bina ile kanopi arası tonosu ile yıkama tonosu işleri yapılır. Firmamız tonos yapan firmalar arasında iyi bir konumdadır.
 
tümü »
 
Kanopi Yapım İşleri
Yapılacak kanopi için ücretsiz keşif yapılır ve projelendirilir. Yapılacak olan kanopinin, müşterinin projesi veya bayisi olacağı dağıtım şirketinin projesine göre malzeme ebatı belirlenerk ve montaj şekli uygulanır.
 
tümü »
 
 
 
  Adres: 2. Organize Sanayi Bölgesi 13. Cadde No:6 Tokat
Telefon: TEL: 0 356 501 00 03 FAX:0 356 501 00 04
E-Posta: info@anadolusadem.com
Web: www.anadolusadem.com